Czy można mieć darmowe konto internetowe bez stałych dochodów?

darmowe konto internetowe bez stałych dochodów

Warto posiadać konto w banku, aby bezpiecznie przechowywać pieniądze. Instytucją gwarantującą depozyty jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dziś niemal każdy decyduje się na korzystanie z usług bankowych, zamiast trzymać pieniądze w skarpecie. Według badań Związku Banków Polskich pierwsze konto bankowe posiada 46% młodych Polaków, którzy nie osiągnęli jeszcze pełnoletności. Co więcej, aż 61% z nich korzysta z serwisu internetowego swojego banku, mimo że duża część młodych dorosłych nie posiada stabilnego zatrudnienia.1 Czy można mieć darmowe konto internetowe bez stałych dochodów? Jakie są wymagania banków i na co zwrócić uwagę w ofertach? Podpowiadamy!

Komu przyda się darmowe konto internetowe bez stałych dochodów?

Oferty na darmowe konto internetowe bez stałych dochodów stały się atrakcyjne zwłaszcza dla tych, którzy wkraczają w dorosłość, ale także dla osób pracujących w tzw. wolnym zawodzie, jako freelancerzy, zatrudnionych na umowę o dzieło czy na zlecenie. Korzystanie z konta przez internet, zlecanie przelewów za pomocą laptopa czy smartfona jest wygodne i przydatne nie tylko dla osób osiągających regularne wynagrodzenie za pracę. Ci, którzy nie są w stanie zagwarantować regularnych wpływów na rachunek bankowy, również mogą liczyć na przechowywanie środków w banku na koncie. I to takim, które nie będzie generowało opłat uszczuplających saldo.

Jakie są wymagania, aby otworzyć darmowe konto internetowe bez stałych dochodów?

Klasyczny ROR, czyli rachunek bankowy, również ten dostępny w elektronicznym systemie bankowości, może założyć osoba, która:

  • posiada 18 lat,
  • ma obywatelstwo polskie,
  • złoży odpowiedni wniosek.

Bank nie zweryfikuje dochodów, zatem umowę może zawrzeć również osoba, która w ogóle nie pracuje. Pieniądze na konto można wpłacać w dowolnym momencie. Podobnie jest z ich wypłatą. Oczywistym jest, że przy nieregularnym korzystaniu z konta, posiadaniu niewielkiego salda, liczy się to, aby nie trzeba było płacić za określone usługi, zwłaszcza za samo prowadzenie rachunku. Żeby otworzyć darmowe konto internetowe bez stałych dochodów, wystarczy dostęp do internetu, bo można to zrobić całkowicie online. 

Usługi i operacje darmowe w ramach ofert na darmowe konto internetowe bez stałych dochodów

Bezpłatne utrzymanie konta to podstawowe kryterium dla osób bez stałych dochodów. Na szczęście większość internetowych kont charakteryzuje się bezpłatnym ich prowadzeniem. Co więcej, niektóre z nich zapewniają też dodatkowe funkcjonalności, za które posiadacz nie poniesie opłat, np.:

  • przelewy internetowe,
  • wypłaty z bankomatów,
  • przelewy na e-mail czy telefon,
  • obsługa karty debetowej,
  • realizacja zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Żeby korzystanie z konta rzeczywiście nie generowało opłat, często trzeba wykonać określone operacje. Spełnienie odpowiednich warunków wymienionych w ofercie pozwoli uniknąć obciążenia konta przez bank.

Na co zwrócić uwagę w ofertach na darmowe konto internetowe bez stałych dochodów?

Oferty różnią się między bankami, dlatego najlepiej sprawdzić ranking prezentujący aktualne oferty na darmowe konto internetowe bez stałych dochodów. Najbardziej uprzywilejowanymi są młodzi klienci w wieku od 18 do 26. roku życia. Z ofert na konto studenckie może korzystać nawet ta osoba, która nie studiuje.   

W ramach kont internetowych klienci otrzymują dostęp do systemu internetowego i aplikacji mobilnej. To nie generuje opłat. Promowane są płatności mobilne. Zamiast wypłacać pieniądze z bankomatu kartą debetową i ewentualnie płacić za tego typu operacje czy za posiadanie karty, można płacić i wypłacać pieniądze BLIKiem. W wielu przypadkach jest to bardziej opłacalne. Banki często pobierają opłatę za kartę, zwłaszcza gdy nie jest ona użytkowana. Darmowe konto internetowe powinno odpowiadać stylowi życia i potrzebom posiadacza. Wtedy może rzeczywiście być w pełni darmowym.  

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ZBP-prawie-polowa-mlodych-Polakow-pierwsze-konto-bankowe-ma-zalozone-przed-18-stka-7681241.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *