Darmowe konto bankowe PKO. Co trzeba o nim wiedzieć?

Banki funkcjonujące na polskim rynku finansowym starają się za wszelką cenę pozyskać nowych klientów różnymi metodami. Wiele stawia na rozbudowany marketing, ściągając gwiazdy dużego formatu do reklamowania swoich usług. Prześcigają się też w ofertach, promocjach i udogodnieniach. Jednak czymś, co z pewnością jest nie tylko formą zachęty, ale też konkretem, dającym jasne korzyści osobie chcącej zdecydować się na jeden z banków – jest niewątpliwie możliwość założenia i prowadzenia konta bez żadnych opłat. Taką możliwość daje między innymi darmowe konto bankowe PKO. Czytając poniższy tekst, dowiesz się o nim więcej.

PKO BP, czyli Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, to największy polski bank uniwersalny, którego powstanie wiązane jest z dekretem wydanym jeszcze przez Józefa Piłsudskiego. Jest to także jedno z największych przedsiębiorstw na świecie, a więc nie może dziwić, że to właśnie ta instytucja oferuje swoim klientom bezpłatne prowadzenie rachunku.

Konto Za Zero, czyli darmowe konto bankowe PKO

Lider polskiego rynku finansowego proponuje swoim klientom tak zwane Konto Za Zero, gdyż taką właśnie nazwę nosi darmowe konto bankowe PKO. W oficjalnych informacjach udostępnianych przez bank możemy dowiedzieć się więcej na temat podstawowych parametrów tego rachunku, na które możemy liczyć. Są to między innymi:

  • Bezpłatne – standardowe – przelewy dokonywane przez serwis internetowy banku PKO lub aplikację mobilną z wykorzystaniem autoryzacji kodem SMS
  • Karta debetowa z funkcją wielowalutową. Możliwość płatności bez przewalutowania w kraju i za granicą. Bezpłatne korzystanie z bankomatów PKO BP
  • Możliwość prowadzenia Konta Za Zero jako konta wspólnego
  • Opcja automatycznego oszczędzania
  • Korzystne warunki dotyczące debetu na koncie do wysokości 1000 PLN – brak odsetek przez miesiąc, opłata 5 złotych w miesiącu, kiedy korzystano z limitu
  • Możliwość założenia Profilu Zaufanego przez aplikację mobilną lub stronę internetową banku – co pozwoli przykładowo załatwić online sprawę urzędową lub w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
  • Darmowe powiadomienia w aplikacji mobilnej dotyczące zdarzeń finansowych na rachunku

To oczywiście tylko niektóre z możliwości jakie daje nam wspomniana oferta. Aby jednak poznać wszystkie szczegóły należy zapoznać się z umową, którą trzeba podpisać przy otwieraniu rachunku.

Czy darmowe konto bankowe PKO rzeczywiście jest bezpłatne?

Bank PKO BP nie będzie pobierał opłat za prowadzenie rachunku Konta Za Zero ani za posiadanie karty debetowej pod pewnym warunkiem, który – należy uczciwie przyznać – nie jest zbytnio trudny do spełnienia, ani wymagający. Trzeba jednak o nim wiedzieć i pamiętać. Aby konto w banku PKO było darmowe – należy dokonać minimum pięciu płatności kartą debetową podczas miesięcznego okresu rozliczeniowego na dowolną kwotę. Mogą to być zarówno płatności zbliżeniowe jak i tradycyjne – na przykład za zakupy w sklepie czy za usługę u kosmetyczki lub fryzjera. Drugą istotną kwestią, z której musimy sobie zdawać sprawę jest ta dotycząca wypłat z bankomatów.

Mianowice – bez ponoszenia żadnych kosztów posiadacze tego rachunku mogą wypłacać pieniądze z bankomatów PKO BP, których w Polsce jest całkiem sporo. Jeśli jednak dokonają wypłaty w bankomacie innej placówki, to z konta zniknie im 10 złotych – chyba, że zrobią to za pomocą BLIK, to wówczas również obejdzie się bez dodatkowych opłat. Podobnie sytuacja wygląda ze zlecaniem przelewów – za pomocą internetu jest to darmowe, ale gdybyśmy chcieli zlecić przelew telefonicznie lub w placówce, to będzie to nas kosztować również 10 złotych więcej.

Dodaj komentarz