Darmowe konto bankowe przez Internet

Darmowe konto bankowe przez internet

Kolejki do oddziałów, biurokracja, niejasno skonstruowane umowy i wysokie prowizje – jeszcze do niedawna w świadomości Polaków istniał taki obraz bankowości. Jednak czasy się zmieniły (na szczęście!) i nastawienie do banków również. Coraz więcej placówek oferuje przejrzyste zasady współpracy i minimum kosztów po stronie klienta. Jeżeli podążasz z duchem czasu i z komputerem nie jesteś na bakier to możesz liczyć nawet na zupełnie darmowe konto bankowe przez internet.

Darmowe konto bankowe przez Internet – czy to w ogóle jest możliwe?

Oczywiście, że tak! Prowadząc konto przez internet jesteś w stanie uniknąć wszelkich dodatkowych opłat czy prowizji. Kto pamięta czasy ręcznego wypisywania przelewów i nadawania ich w placówce co wiązało się z naliczeniem prowizji? Ten sposób odszedł już do lamusa! Teraz wszystko możesz zrobić nie dość, że samodzielnie to jeszcze całkowicie za darmo! 

Na co należy zwrócić uwagę wybierając darmowe konto bankowe przez Internet?

Całkowicie darmowe konto niestety nadal nie jest czymś oczywistym. Warto jednak wiedzieć, że banki często doceniają klientów aktywnie korzystających ze swojego konta i nieraz wystarczy spełnienie banalnych wymagań, aby uniknąć jakichkolwiek opłat. O jakich wymaganiach mowa?

1) zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto o określonej wysokości

W zależności od banku kwota ta może się różnic. Czasem jest to 1000 zł, czasem 1500 zł – to zależy. Najczęściej tym wpływem będzie wypłata wynagrodzenia przez pracodawcę jednak nie zawsze musi być to przelew z rachunku firmowego – zdarza się, że wystarczy nawet przelew z własnego konta w innym banku.

2) wykonanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych

Obecnie większość z nas posiada przynajmniej jedną kartę debetową. Obrót gotówką jest znacznie mniej popularny niż chociażby 10 lat temu. Zależy nam, aby karta wydana do konta również była darmowa. Często warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą jest wykonanie określonej liczby płatności w ciągu miesiąca. Jest to dziecinnie prosty warunek do spełnienia. W końcu płatności bezgotówkowej możemy dokonać wszędzie: w sklepie, w restauracji, w kinie czy w internecie.

3) wykonanie operacji na określoną kwotę

Opłacanie rachunków przez internet, zamawianie ubrań czy dodatków do domu, a może zakupy spożywcze z dostawą pod same drzwi? To zazwyczaj wystarczy, aby zwolnić się z opłaty za prowadzenie konta. Niemożliwe? A jednak!

Jak widzisz darmowe konto bankowe przez internet nie jest tylko hasłem reklamowym. Jest to coś co realnie istnieje i jest w zasięgu Ciebie. 

Chce założyć darmowe konto bankowe – gdzie się udać?

Może Cię to zaskoczy, ale możesz to zrobić nie wychodząc nawet z domu. Konto przez internet możesz nie tylko prowadzić, ale też założyć. Co to oznacza?

  1. – brak konieczności dojazdu do placówki
  2. – brak konieczności oczekiwania na swoją kolej
  3. – możliwość założenia konta o dowolnej porze dnia (i nocy!)
  4. – możliwość spokojnego zapoznania się z treścią umowy bez pospieszającego wzroku ludzi czekających w kolejce

Czy konto internetowe jest bezpieczne?

Odpowiedź brzmi: TAK! Z tego rozwiązania skorzystały już miliony klientów na całym świecie. Wszystkie Twoje dane są chronione tak samo jak podczas wizyty w oddziale (jeśli nie lepiej!). Programy informatyczne banków gwarantują zabezpieczenia na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że żadna informacja na temat Ciebie czy Twojego konta nie zostanie udostępniona osobom postronnym, które nie są do tego upoważnione. Jeśli chodzi o jakiekolwiek operacje dokonywane na koncie – najczęściej wymagają one zatwierdzenia kodem wysyłanym w formie wiadomości tekstowej SMS na Twój numer podany podczas składania wniosku. Jak sam widzisz – żadna operacja nie zostanie wykonana bez Twojej zgody, więc możesz spać spokojnie i cieszyć się ze swojego darmowego konta bankowego przez internet!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *