Darmowe konto osobiste sposobem na oszczędzanie

Darmowe konto osobiste

W dzisiejszych czasach większości osób trudno jest wyobrazić sobie życie bez konta osobistego w banku. To znaczne ułatwienie życia i uproszczenie transakcji, których dokonujemy praktycznie codziennie. Środki, które się na nim znajdują znacznie łatwiej można monitorować, uważnie analizując wydatki i przychody, co bardzo przydaje się podczas zarządzania domowym budżetem. To również sposób na zmniejszenie ryzyka, którym jest noszenie sporej ilości gotówki przy sobie. Elektroniczny przepływ pieniędzy jest znacznie szybszy i gwarantuje nam większy komfort. Nie dziwi więc fakt, że na założenie konta osobistego decyduje się coraz więcej osób, w różnym wieku. Oferta rynku jest dziś wyjątkowo szeroka i kusi rozmaitymi promocjami. Najbardziej atrakcyjne dla konsumentów jest oczywiście darmowe konto osobiste.

Czy darmowe konto osobiste rzeczywiście nie wiąże się z żadnymi opłatami?

Banki dokładają wszelkich starań ku temu, by regularnie pozyskiwać nowych klientów. Z tego powodu przygotowują atrakcyjne promocje i urozmaicone oferty, które uwzględniają między innymi konta osobiste. Najczęściej założenie takiego rachunku jest bezpłatne i wymaga od danej osoby jedynie dopełnienia niezbędnych formalności. Nie zawsze trzeba nawet pojawić się w tym celu w placówce, możliwe jest przeprowadzenie tego procesu przy pomocy Internetu, w domowym zaciszu. Tak naprawdę to jednak dopiero początek. Prawdziwe darmowe konto osobiste to takie, które nie oznacza konieczności uiszczania opłat za:

  • wykonywanie przelewów
  • posiadanie karty płatniczej
  • prowadzenie rachunku
  • dokonywanie wypłat z bankomatów
  • dokonywanie wpłat do wpłatomatów

Nierzadko banki wymagają uiszczania takich należności, o czym nie wspominają w sloganach reklamowych czy na pierwszych stronach broszur informacyjnych. Klienci, którzy pozostają tego nieświadomi, są natomiast obciążani kosztami uzależnionymi od konkretnych taryf opłat i prowizji obowiązujących w danej instytucji. Przykładowo, miesięczna opłata z tytułu karty płatniczej wynosi najczęściej od 3 do 5 złotych. Niedużo? Owszem, jednak w skali roku to już spory wydatek, którego można przecież uniknąć.

Wybrać najlepsze możliwe konto

Darmowe konto osobiste to doskonałe rozwiązanie, które pozwala nam na dużą oszczędność. Osoby, które wykonują wiele przelewów elektronicznych docenią to, że nie muszą płacić żadnych prowizji. Można również wypłacać pieniądze z dowolnych bankomatów, nie zastanawiając się, jak duża opłata zostanie nam za to naliczona. Warto podkreślić, że niektóre banki oferują konta, które są darmowe, jednak po spełnieniu pewnych warunków. Najczęściej przedstawiają się one w następujący sposób:  

  • określona liczba darmowych przelewów
  • darmowe korzystanie z karty płatniczej wtedy, gdy zostanie wykonana przy jej pomocy konkretna liczba transakcji w miesiącu
  • darmowe wypłacanie gotówki z wybranych bankomatów
  • brak opłat za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia comiesięcznych wpływów w konkretnej wysokości

Jeśli ich realizacja nie sprawia nam problemów, to bardzo dobrze. Czy oznacza to jednak, że całkowicie darmowe rachunki osobiste nie funkcjonują na rynku? Nie, takie również można na nim znaleźć. Wystarczy dokonać szczegółowej analizy poszczególnych ofert, uważnie zapoznając się z zasadami i regulaminami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy wtedy ofertę konta, za którego założenie i prowadzenie nie będziemy musieli nic płacić. Niekiedy są to co prawda oferty obowiązujące na przykład przez pierwsze dwa lata posiadania rachunku, jednak to wciąż bardzo korzystne rozwiązanie, które warto rozważyć i które pozwoli na zaoszczędzenie pokaźnych sum.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *