Dlaczego warto mieć darmowe konto internetowe?

darmowe konto internetowe w banku

Konta bankowe są wygodne, bezpieczne i mają wiele pożytecznych funkcji. Jednak według danych Narodowego Banku Polskiego aż co piąty Polak rachunku osobistego nie posiada. Z roku na rok takich osób jest coraz mniej, ale wciąż nie każdy jest przekonany do wpłacania pieniędzy do banku. Dlaczego? Między innymi wiele zniechęcających informacji pojawia się na temat opłat. A tymczasem można założyć darmowe konto internetowe w praktycznie każdym banku. Co jeszcze trzeba wiedzieć o rachunkach bankowych?

Gdzie można otworzyć darmowe konto internetowe?

Wystarczy przejrzeć oferty kilku banków, aby zobaczyć, że każdy z nich oferuje albo darmowe konto internetowe, albo możliwość założenia konta bez dodatkowych opłat i premię. Jeśli znajdziemy ofertę, która szczególnie nam się podoba samo otworzenie rachunku bankowego będzie bardzo proste. Na stronie banku wystarczy złożyć wniosek i podać w nim dane osobowe. Kolejne należy potwierdzić swoją tożsamość np. przez podpisanie umowy z bankiem dostarczonej kurierem. Ostatni krok to aktywacja konta. Cała procedura jest naprawdę prosta. najtrudniej jest znaleźć ofertę pasującą do naszych oczekiwań.

Przeglądając oferty można znaleźć też bardzo ciekawe promocje. Wiele banków dla nowych klientów oferuje różnego rodzaju premie za założenie rachunku. Może to być bonus w formie pieniężnej, który zostanie wypłacony na konto lub darmowy pakiet usług medycznych, a nawet można otrzymać karty podarunkowe do znanych sklepów. Darmowe konto może nas zwolnić z opłat za prowadzenie rachunku, a nawet przynieść nam korzyści materialne.

Zalety posiadania w banku darmowego konta internetowego

Nie da się zaprzeczyć, że Internet jest najważniejszym medium. Bez wychodzenia z domu możemy dowiedzieć się, co dzieje się w okolicy albo na całym świecie. Zakładając darmowe konto internetowe też możemy dużo zrobić. Podstawowymi funkcjami konta osobistego są rozliczenia i oszczędności. Mając konto możemy monitorować każdy wpływ i wydatek. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej, aby sprawdzić historię rachunku. Pozwala to też planować budżet domowy. Po kilku miesiącach będziemy mogli zobaczyć, na co wydajemy najwięcej lub jakie stałe zobowiązania są dla nas największym wyzwaniem. Przeglądając historię rachunku możemy nawet wytypować rzeczy z pozoru błahe, które jednak są bardzo kosztowne. W ten sposób bardziej dopasujemy swoje wydatki do możliwości budżetowych. A nawet możemy dodatkowo założyć konto oszczędnościowe i na nim odkładać środki, które nam na koniec miesiąca zostaną na koncie.

Korzystając z nowoczesnego rachunku bankowego możemy przelewać środki na opłatę rachunku jednym kliknięciem. Także płacenie za zakupy internetowe jest banalnie proste. Mając aplikacje bankowości na smartfonie można korzystać też z płatności BLIK. W wielu sklepach stacjonarnych zostało to umożliwione. Zatem nie trzeba nosić ze sobą portfela, aby móc płacić środkami z darmowego konta bankowego.

Bezpieczeństwo i wygoda dla użytkowników konta bankowego online

Trzymając środki w banku mamy gwarancję, że są one chronione. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia ochronę kwotą aż do wartości 100 tysięcy euro. Pieniądze przechowywane w domu, nigdy nie będą tak dobrze zabezpieczone, jak te wpłacone na konto bankowe. Tutaj nawet jeśli coś się stanie, mamy pewność, że bank zwróci nam środki. Ponadto wygodniejsze jest posiadanie dużej sumy pieniędzy na koncie niż noszenie jej przy sobie. W każdym sklepie czy punkcie usługowym zapłacimy choćby kartą debetową. Tak naprawdę w obecnych czasach nie ma potrzeby nosić ze sobą gotówki.

1 thought on “Dlaczego warto mieć darmowe konto internetowe?”

  1. Pingback: Darmowe konto internetowe bez stałych dochodów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *